چرا طراحی ریسپانسیو یا واکنش‌گرا مهم است؟

 

طراحی ریسپانسیو به شما کمک می‌کند تا بسیاری از مشکلات وبسایتتان را حل کنید. این کار باعث سازگاری با موبایل شده، نحوه‌ی نمایش وبسایت در صفحه‌های نمایش بزرگ و کوچک را بهبود داده و میزان زمانی را که بازدید کنندگان در وبسایتتان هستند، افزایش می‌دهد.

 

مطالب مرتبط:
طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا چیست؟
طراحی ریسپانسیو و سئو

 

چرا باید در طراحی ریسپانسیو سرمایه گذاری کنید؟
ما در دنیای صفحه نمایش‌های مختلف زندگی می‌کنیم؛ به همین دلیل، وبسایتتان باید در بیشترین تعداد دستگاه‌ها قابل نمایش باشد، چون نمی‌دانید که ممکن است کاربر سایتتان را از چه دستگاهی ببیند.
آمارهای مربوط به وبسایت‌‌های ریسپانسیو یا واکنش گرا نشان می‌دهد که بهتر است وبسایت برای هر دو کاربران موبایل و لپ تاپ مناسب باشد. اکنون تعداد کاربران موبایلی بسیار بیشتر از کاربرانی است که از لپ تاپ استفاده می‌کنند و این عدد با افزایش جهانی در دسترس بودن تلفن‌های هوشمند، همچنان افزایش خواهد یافت.
به علاوه، گوگل در سال 2015 اعلام کرد که از آن پس، سازگاری با موبایل به یک عامل رتبه بندی در الگوریتم‌های موتور جست و جویش تبدیل خواهد شد. یعنی وبسایت‌هایی که با موبایل سازگار نیستند، جایگاه پایین‌تری در صفحه‌ی نتایج خواهند داشت، چون تجربه‌ی خوبی را برای کاربران موبایل ارائه نمی‌کنند.

به طور خلاصه، مزایای انتخاب طراحی ریسپانسیو برای وبسایت شامل موارد زیر است:

مزایای طراحی ریسپانسیو
صرفه جویی در هزینه‌ها
انعطاف پذیری
بهبود تجربه‌ی کاربر
سئو

مدیریت آسان

 

 

بهتر است هر یک از این موارد را جداگانه توضیح بدهیم تا بدانید که چرا باید در یک وبسایت ریسپانسیو سرمایه گذاری کنید.

1) صرفه جویی در هزینه‌ها
اداره‌ی سایت‌های جدا از هم برای مخاطبان موبایلی و غیر موبایلی می‌تواند هزینه‌ی بسیار زیادی داشته باشد. با استفاده از طراحی ریسپانسیو می‌توانید در هزینه‌ی یک سایت مخصوص موبایل صرفه جویی کنید. فقط لازم است که در طراحی یک سایت که برای همه‌ی کاربران و دستگاه‌ها مناسب است، سرمایه گذاری کنید.

 

2) انعطاف پذیری
زمانی که طراحی وبسایتتان ریسپانسیو باشد، می‌توانید تغییرات را به سرعت و به راحتی اِعمال کنید و لازم نیست که در مورد تغییرات برای دو وبسایت نگران باشید. زمانی که می‌خواهید تغییر کوچکی در طراحی بدهید و یا ایرادی را برطرف کنید، انعطاف پذیری یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود، چون این تغییر را فقط یک بار باید انجام بدهید.

 

3) بهبود تجربه‌ی کاربری
تجربه‌ی کاربری برای صاحبان وبسایت‌ها بسیار مهم است. قطعاً می‌خواهید کاربران، وبسایتتان را دوست داشته باشند و کار با آن برایشان آسان باشد تا دوباره به آن مراجعه کنند. اگر سرعت لود شدن وبسایتتان زیاد طول بکشد یا تصاویر رزولوشن مناسبی نداشته باشند، باعث می‌شوند که شرکتتان غیرحرفه‌ای به نظر برسد.
هیچ کس نمی‌خواهد با شرکتی غیرحرفه‌ای کار کند. اما طراحی ریسپانسیو با تجربه‌ی کاربری بهتر، افراد را قانع می‌کند که شما شرکتی حرفه‌ای هستید و می‌توانند با خیالی آسوده با شما همکاری کنند. در وبسایت ریسپانسیو، زوم کردن و بالا و پایین کردن‌های بیهوده حذف شده، محتوا با سرعت بیشتری نمایش داده می‌شود و کاربر، تجربه‌ی مثبت‌تری خواهد داشت.

 

4) بهینه سازی موتور جست و جو (سئو)
بهینه سازی موتور جست و جو یا سئو، یک استراتژی است که شرکت‌های بسیاری برای بهبود رتبه‌ی سایتشان از آن استفاده می‌کند. هرچه جایگاهتان بالاتر باشد، احتمال اینکه مشتریان بالقوه بتوانند شما را پیدا کنند، بیشتر خواهد بود.
طراحی ریسپانسیو می‌تواند سئو را بهبود بدهد، چون همانطور که گفته شد، گوگل به وبسایت‌هایی که با موبایل سازگاری دارند، رتبه‌ی بهتری می‌دهد. ریسپانسیو بودن همراه با عوامل دیگر سئو می‌تواند رتبه‌تان را در فهرست نتایج موتور جست و جو بهبود بدهد.

 

5) مدیریت آسان
اکثر کسب و کارها، به خصوص کسب و کارهای کوچک زمان زیادی برای آپدیت و به روز رسانی ظاهر وبسایتشان ندارند؛ اما طراحی ریسپانسیو به جای استخدام طراحی که به همه‌ی جوانب وبسایت رسیدگی کند، به شما کمک می‌کند تا تغییرات را خودتان به سرعت و راحتی انجام بدهید.
به علاوه، با داشتن تنها یک وبسایت، اداره‌ی عناصر دیگر بازاریابی بسیار راحت‌‍‌تر خواهند بود. دیگر لازم نیست نگران این موضوع باشید که آیا همه‌ی لینک‌های ریدایرکت درست کار می‌کنند تا کاربران مناسب را به سایت درست هدایت کنند یا خیر. ریسپانسیو بودن، بسیاری از استرس‌های اداره‌ی وبسایت یک کسب و کار را از میان می‌برد.

طراحی ریسپانسیو، مزایای خودش را دارد و به همین دلیل، بهتر است که در آن سرمایه گذاری کنید. این مزایا در بالا توضیح داده شده‌اند. می‌توانید طراحی را خودتان انجام بدهید یا ان را به یک شرکت متخصص بسپارید. برای طراحی یک وبسایت ریسپانسیو می‌توانید از تیم ما کمک بگیرید.