ویژگی‌های اپلیکیشن هایپرمارکت آنلاین

 

ویژگی‌های اپلیکیشن هایپرمارکت آنلاین که باید در MVP وجود داشته باشند.
از آن‌جایی که اپلیکیشن‌های سوپرمارکت‌ها در کل چیز جدیدی نیستند، هزینه کردن پول بسیار زیاد برای توسعه‌ی یک نسخه‌ی کامل بدون تحقیق و اماده سازی مناسب، هدر دادن پول است. پس قبل از اینکه وارد مرحله‌ی توسعه‌ی آن بشوید، باید ایده‌تان را ارزیابی کنید و یک ارزش پیشنهادی منحصر به فرد پیدا کنید. پس از آن، MVP یا حداقل کالای قابل عرضه را تولید کنید.

مطالب مرتبط:
طراحی سایت هایپرمارکت آنلاین
طراحی اپلیکیشن فروشگاه آنلاین
ویژگی‌های اپلیکیشن فروشگاهی

 

هنگام توسعه‌ی یک اپلیکیشن باید سه نوع کاربر و قسمت مختلف مورد نیاز آن‌ها را در نظر گرفت؛ یعنی مشتریان، شرکت حمل و نقل و پنل ادمین.
ادامه‌ی مطلب را بخوانید تا با هر یک از ویژگی‌های این‌ها آشنا شوید.

 

اپلیکیشن مشتریان
پروفایل کاربران
فهرست فروشندگان
منو و محصولات موجود
سبد خرید یا صفحه‌ی سفارش
درگاه پرداخت
وضعیت سفارش‌ها
تاریخچه‌ی سفارش‌ها
نوتیفیکیشن

 

اپیلیکیشن حمل و نقل
پروفایل
فهرست سفارش‌‌ها (نمایش اقلام و آدرس تحویل)
نقشه

 

پنل ادمین
اطلاعات مشتریان
فهرست فروشگاه‌ها
منو یا اقلام موجود
میزان درآمد

طبیعی است برای اینکه اپلیکیشن مشتری و حمل و نقل به خوبی کار کنند، باید در لحظه با یکیدگر در ارتباط باشند تا ارسال محموله‌ها طول نکشد. نقطه‌ی قوت هر اپلیکیشن سوپرمارکت آنلاینی این است که سفارش‌ها به موقع به دست مشتریان برسند.
هم‌چنین باید فهرستی از محصولات و قیمت‌هایشان ارائه کنید.

 

ویژگی‌های اضافی که می‌توانید به اپلیکیشنتان اضافه کنید.
توسعه‌ی MVP به این معنی است که اپلیکیشن علاوه بر موارد ضروری، یک ویژگی اختصاصی و منحصر به فرد دارد که باعث می‌شود نسبت به اپلیکیشن‌های سوپرمارکت آنلاین دیگر، برجسته‌تر و برتر باشد. در این‌جا چند مثال از این ویژگی‌ها گفته شده است.

 

اجازه بدهید مشتریان با شبکه‌های اجتماعی‌شان ثبت نام کنند.
اگر مشتریان بتوانند با حساب شبکه‌های اجتماعی یا ایمیلشان ثبت نام کنند، دیگر لازم نیست که کل فرایند ثبت نام را طی کنند. این کار باعث سریع‌تر و راحت‌تر شدن ثبت نام برای مشتری و شما می‌شود و آن‌ها تمایل بیشتری برای استفده از برنامه‌تان خواهند داشت.

 

یک گزینه‌ی جایگزین را پیشنهاد کنید.
اگر محصولی موجود نبود، مشتریان با این گزینه می‌توانند محصول دیگری را جایگزین آن کنند. این کار باعث بهبود تجربه‌ی کاربری می‌شود، زیرا احتمال نیمه تمام ماندن سفارش‌ها کمتر خواهد بود.

 

یک چت بات درست کنید.
راه‌های مختلفی برای درست کردن یک چت بات وجود دارد. چت بات می‌تواند به مشتریان (و کارکنان حمل و نقل) اطلاعات ارزشمندی را درباره‌ی محصول و فروشگاه‌ها یا ترکیب‌های مختلفی از این محصول با اقلام دیگر را نشان بدهد.

 

تشخیص صدا
ویژگی تشخیص صدا برای مشتریانی که سرشان خیلی شلوغ است، کاربرد زیادی دارد و به آن‌ها این امکان را می‌دهد که سفارششان را در مسیر ثبت کنند و نیازی نباشد که در جایی توقف کنند، نام محصول را بنویسند یا فهرست محصولات فروشگاه را بگردند.

 

پشتیبانی تلفنی یا آنلاین
پشتیبانی از مشتریان بسیار مهم است. مهم نیست که این پشتیبانی، پشتیبانی فنی برای عملکرد اپلیکیشن است یا امکان تماس با مامور ارسال برای ایجاد تغییرات در یک سفارش در لحظات آخر.

 

امکان رتبه دهی و نظر گذاری
بگذارید مشتریان به هر سفارش امتیاز داده و برای آن نظر بگذارند. با این کار، می‌توانید نحوه‌ی عملکرد کارکنان حمل و نقل و اپلیکیشن را بررسی کنید. هم‌چنین می‌توانید ویژگی مشابهی را به اپلیکیشن اضافه کنید تا دسترسی مشتریان مشکل‌زا را قطع کند. این یکی از راه‌هایی است که می‌توانید با آن بفهمید شرکتتان چه عملکردی دارد.

هر ویژگی اضافی دیگری، هزینه‌ی توسعه‌ی اپلیکیشن را افزایش می‍‌دهد، اما در عین حال می‌تواند ویژگی منحصر به فردی باشد که باعث دیده شدن خدماتتان بشود.
اگر تا به حال تجربه‌ای در طراحی اپلیکیشن نداشته‌اید، می‌توانید یک فرد حرفه‌ای را استخدام کنید تا این کار را برایتان انجام بدهد. می‌توانید با متخصصان ما مشورت کنید یا سوال‌هایتان را از ما بپرسید.